Doporučené zdroje

Zde jsou uvedené knihy, metody, stránky i odborníci a terapeuti kteří se mi v průběhu historie osvědčili: (často v angličtině, bez konkrétního pořadí)

Odborníci, terapeuti:

Systémy cvičení

  • Crossfit (http://www.crossfit.com/) – Víc než jenom bezduché zdvihání železa. Tihle lidi ví co dělají.
  • SM Systém (http://smsystem.eu/) – Rehabilitační systém dr. Smíška, výborný způsob nápravy bolestí a dysbalancí.
  • Iyengar Jóga (www.iyengaryoga-brno.cz/) – První odvětví jógy, které mi, letitému hypermobilikovi, fungovalo. Dr. Černý navíc nabízí unikátní kombinaci s moderními rehabilitačními znalostmi. Bohužel nevím jestli se cvičí i jinde v ČR než v Brně.
  • WingTsun Kung-Fu (http://www.ewto.cz/) – Smysluplně zpracovaný systém bojového umění, fungující i dnes. Vědecké dost na to aby to bylo vyučováno na evropských univerzitách, WT do puntíku následuje slogan Bruce Lee „Přijmi co je užitečné, zahoď co je zbytečné, a přidej co je tvoje vlastní“.

Knihy:

  • Why We Get Fat, Gary Taubes (odkaz na Amazon.com) -laické veřejnosti dostupná kniha o příčinách nadváhy, proč nám dosavadní doporučení o nízkotučných dietách nefungují. Nabízí řešení v podobě nízkosacharidových diet. Text je podložen dlouhodobým výzkumem a mnoha studiemi.
  • The Art and Science of Low Carbohydrate Living, Steven Phinney, Jeff Volek (odkaz na Amazon.com) - kniha podobného ražení jako Why We Get Fat. Od autorů kteří mají dohromady zkušenosti z 50 let výzkumu, většinu z toho nízkosacharidových diet. Udávají hodnotné argumenty ve prospěch  konzumace tuků, a vysvětlují proč tomu dosud veřejné instituce nebyly nakloněné.

Webové stránky:

1 komentář u Doporučené zdroje

  1. obezita napsal:

    Musím říci, že je to úleva konečně najít informace jak to tedy je.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>